PRODUCENT

ROLETY RZYMSKIE - MODELE

Rolety rzymskie są rodzajem dekoracyjnych zasłon podnoszonych dzięki systemowi specjalnych linek, w efekcie tkanina przy podnoszeniu zasłony układa się w poziome, równoległe fałdy. Rolety rzymskie to niezwykle efektowne dekoracje okien, które nadają się przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych, nie zmienia to jednak faktu, że we wnętrzach klasycznych rolety rzymskie również świetnie się prezentują. Mogą funkcjonować jako zasłony lub firanki, gdyż można je wykonać z różnego typu tkanin. W pokojach, w których jest wiele okien, ciekawe efekty daje kombinacja rolet i zasłon, zapobiegając wrażeniu monotonii. Rolety rzymskie opuszczone stanowią prosto rozpostarty materiał, po podniesieniu układają się miękko w fałdy poziome. Ładnie się prezentują wykonane z lekkiej, półprzejrzystej tkaniny zastępując tradycyjną firankę. Uszyte z tkaniny zasłonowej skutecznie osłaniają okna, a podniesione stanowią dekoracyjny ułożony w fałdy lambrekin.Nasze Nasze rolety rzymskie wykonujemy na nowoczesnej, innowacyjnej taśmie jednokrotnego szycia.


MODELL 2A wyróżnia

Estetyka i minimalizm wykonanej rolety niezależnie od wybranej tkaniny (jeden ścieg)
Mniejszy pakiet - taśma jednokrotnie przeszyta - roleta po podniesieniu zajmuje mniej miejsca
Możliwość zastosowania do każdej tkaniny, także zasłonowych oraz bardzo delikatnych

KONSERWACJA ROLET RZYMSKICH

Przed rozpoczęciem czynności w celu czyszczenia tkaniny należy:

  • Odwiązać linki prowadzące od dolnych kółek blokujących
  • Wyjąć linki z pozostałych kółek na całej wysokości tkaniny.
  • Odkleić / odczepić tkaninę przymocowaną na rzep od mechanizmu.
  • Wyjąć z tuneli wszystkie pozostałe elementy usztywniające.

Istnieje możliwość wysunięcia sznurka od góry ze szpulek, w tym przypadku tkanina jest czyszczona wraz ze sznurkiem, który należy po ponownym zapięciu tkaniny do szyny, umieścić we właściwym miejscu w szpuli.

Czyszczenie:

Delikatnie czyścić RĘCZNIE w temperaturze do 30°C
dopuszczalne delikatne czyszczenie chemiczne

Suszenie:

w pozycji pionowej w temperaturze pokojowej, nie suszyć i nie prać mechanicznie! NIE WIROWAĆ!

Prasowanie:

żelazkiem o temperaturze do 150°C

ZALECENIA SPECJALNE:

nie bielić (nie chlorować!)

Cechy tkanin z zależności od składu podanego na etykiecie:

Poliester (PES) - sztuczne włókna odporne na wilgoć, ciepło, światło słoneczne. Materiał poliestrowy lub zawierający poliester nie kurczy się i jest odporny na działanie promieni słonecznych.


Bawełna (CO) - włókna pochodzenia naturalnego, dzięki którym tkanina posiada bardzo poszukiwane obecnie właściwości (materiał częściowo przepuszcza powietrze) i naturalny wygląd.


Przy wyborach tkanin bawełnianych należy uwzględnić kurczliwość od 3% do 5%


Len (Li) - włókna pochodzenia naturalnego stosowane głównie jako dodatkowy składnik w celu nadania im naturalnego wyglądu.

  • Tkaniny z włókien naturalnych mogą mieć lekkie przebarwienia.
  • Zgrubienia nitek na tkaninach z dodatkiem naturalnych składników (len i bawełna) nie stanowią wady tkaniny - rolety.
  • Tolerancja rozmiarów rolet +/- 2cm
  • Rodzaj, sposób układania się rolety, zależy od grubości, gramatury, modelu i innych cech tkaniny, z której została wykonana roleta rzymska.
  • W roletach rzymskich, w celu ich precyzyjnego wykonania stosujemy specjalny znikopis na lewej stronie tkaniny. Z tego powodu na niektórych, szczególnie jasnych tkaninach mogą być przez okres kilku dni - od wyjęcia rolet z opakowań - widoczne KRESKI w kolorze fiolet/róż. Kreski od znikopisów NIE SĄ WADĄ ponieważ znikną - utleniając się samoczynnie w 100% i przestaną być widoczne po upływie kilku dni od zamontowania rolet.

Pobierz te informacje w formacie PDF

Do początku